Zabieg terapii manualnej twarzy krok po kroku

Terapie manualne twarzy nie są tylko masażem w klasycznym rozumieniu tego słowa. Mają duży wpływ na poprawę wyglądu i efekt odmłodzenia, ale dotykają także wewnętrznych, emocjonalnych struktur. Aby zapewnić klientom prawdziwy efekt odnowy, należy podchodzić do każdej terapii indywidualnie i holistycznie. Niezwykle istotne jest więc zbudowanie relacji z klientką/klientem, dzięki której terapia będzie miała autentycznie transformującą moc.

Jakie dziania składają się na właściwie przeprowadzoną terapię manualną?

  1. Każde spotkanie terapeuty manualnego twarzy z klientką/klientem powinno zacząć się od rozmowy na temat zmian, jakie zaszły w ostatnim okresie w wyglądzie i strukturze twarzy, a także na temat oczekiwań danej osoby. Taka wymiana informacji pozwoli określić wspólny cel. Należy bowiem pamiętać, że terapie manualne mogą działać uzdrawiająco na tkanki, przywracać ich prawidłowe funkcjonowanie, co wpływa na zdecydowaną poprawę wyglądu, nie są jednak w stanie zmienić rysów twarzy na takie, które nie istniały w naszej naturze. Ważnym elementem jest także poinformowanie klientów o przeciwskazaniach do przeprowadzenia terapii manualnej, a także o możliwym samopoczuciu po zabiegu.
  2. Po rozmowie terapeuta manualny przystępuje do wnikliwej analizy stanu mięśni, skóry, tkanki podskórnej oraz tkanki tłuszczowej w obszarze twarzy, szyi i dekoltu, rozpoznaje przyczyny danych zmian i deformacji, a następnie dobiera rodzaj celowanej terapii manualnej. Oznacza to, że u każdej osoby terapia wygląda inaczej, a dana technika pracy manualnej jest dopasowywana do wskazań. Różnice mogą występować zarówno w ilości sekwencji, etapów, sile nacisku czy liczbie powtórzeń danego ruchu.
  3. Podczas zabiegu fizjoterapii estetycznej twarzy palce terapeuty dotykają wszystkich struktur, które uległy deformacjom, a następnie aktywują je do prawidłowego działania. Czasami należy zadziałać intensywniej, ponieważ zmiany są bardzo zaawansowane. Należą do nich m.in.: zrosty i zgrubienia w strukturze mięśni twarzy, zanik i nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, zbyt małe dokrwienie tkanek, obrzęk limfatyczny czy zbyt małe przestrzenie międzytkankowe.

Po wnikliwej analizie terapeuta dobiera rodzaj celowanej terapii manualnej. U każdej osoby terapia wygląda inaczej, a dana technika pracy manualnej jest dopasowywana do wskazań.

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ile zabiegów powinno być wykonanych u danej osoby, aby oczekiwany efekt stał się widoczny. W trakcie kolejnych spotkań, terapeuta analizuje zachodzące zmiany, które nie tylko widzi, ale także czuje pod palcami. Proces przemian tkankowych przypomina czasami odchudzanie – na początku waga szybko spada, a następnie się zatrzymuje. W całym procesie terapii manualnej może być podobnie, a wynika to zwykle z faktu, że terapeuta podczas masażu pobudza pewne mechanizmy, które następnie muszą sobie radzić same. Krótko mówiąc, organizm wspaniale sam się regeneruje, a my go do tej regeneracji pobudzamy i dajemy wyraźny znak, jaki cel chcemy uzyskać.

Terapie manualne wpływają nie tylko na poprawę wyglądu, ale także na jakość życia i samoocenę wielu osób. To pierwszy krok do holistycznej przemiany, czyli wzajemnej poprawy funkcjonowania układów, mających wpływ na ogólny dobrostan.

SAVE

THE DATE

23 / 03 / 2025

III Edycja BbT

Pierwsza i jedyna w Polsce  konferencja specjalistów terapii manualnych. Pierwsza edycja jest ukłonem w stronę wszystkich specjalistów z dziedziny terapii manualnych twarzy.

II Edycja BbT

Kurs KOBIDO
Cennik
Bilety

Więcej

Kontakt

Obserwuj nas

Napisz do nas

info@beautybytouch.pl