Terapia manualna twarzy – dogłębna przebudowa

Duże zainteresowanie nieinwazyjnymi metodami anti-aging zaowocowało niezwykłą popularnością terapii manualnej twarzy. Klienci z coraz większą świadomością podchodzą do pielęgnacji i nie zawsze oczekują natychmiastowych efektów, w zamian stawiają na zabiegi naturalne i holistyczne, które będą wpływały także na poprawę samopoczucia i zdrowia skóry. Co jest istotą terapii manualnych? Jaki jest ich cel?

Terapie manualne są obecnie bardzo zróżnicowane i kompletnie inne od klasycznego masażu twarzy, jakiego uczono niegdyś w szkołach kosmetycznych. Dziś terapeuci manualni oferują zabieg dobrany do potrzeb danej twarzy, korzystając często z masaży najbardziej popularnych, jak choćby powszechnie znanego masażu inspirowanego japońskim Kobido. W każdym przypadku liczą się efekty, a te zaczynają się od odprężenia i relaksu, a kończą regeneracją, liftingiem i poprawą owalu twarzy.

Od stopnia zaawansowania terapeuty manualnego zależy, jak intensywny jest to masaż oraz jaki jest jego cel. Jeśli zakładamy długotrwałe, terapeutyczne efekty, to konieczna jest głębokotkankowa praca manualna, która ma wiele etapów i wymaga kilku, a nawet kilkunastu regularnych zabiegów. W takim wypadku możemy mówić o fizjoterapii estetycznej, którą można porównać do masaży fizjoterapeutycznych w obszarze całego ciała.

Głównym celem terapii manualnych jest „przebudowa”, remodeling twarzy. Co ważne, sposób dotarcia do tego celu oparty jest na działaniach naturalnych i nieinwazyjnych.

Terapie manualne mogą opierać się na takich różnorodnych technikach, jak: mioplastyka, akupresura, kinesiotaping estetyczny, masaż „transbukalny”, drenaż limfatyczny, masaż kobido, czy masaż z użyciem narzędzi (kamienie, rollery, bańki). Każda akademia szkoleniowa ma swój punkt widzenia i uczy określonego stylu pracy manualnej, takiego jak np.: Face Lift-Up Therapy, facemodeling, facelifting czy rehabilitacja twarzy, ale cel do osiągnięcia jest zazwyczaj ten sam.

Wszystkie te techniki polegają na dotarciu do źródła problemu wywołującego dyskomfort oraz deformacje, a następnie eliminację tych dysfunkcji, przywracanie prawidłowego funkcjonowania poszczególnych mechanizmów, a w konsekwencji, zdrowe i naturalne piękno. Wspomniane wcześniej nazwy terapii manualnych wskazują, że będzie to rodzaj „przebudowy”, remodelingu twarzy.

Terapie manualne twarzy są absolutną przyszłością i wciąż się rozwijają. Ten progres może oznaczać tylko jedno, będą nieustająco wychodzić poza standardy klasycznego masażu i pomagać klientom na wielu poziomach. Jeśli chcemy być częścią wyspecjalizowanej i świadomej grupy ekspertów w tej pięknej dziedzinie, jaką są terapie manualne, należy rozwijać swoje kompetencje i umiejętności.

Wejdź do świata BbT!

Bądź częścią tego wyjątkowego wydarzenia.
Wybierz bilet idealnie dopasowany do swoich oczekiwań

Pierwsza i jedyna w Polsce  konferencja specjalistów terapii manualnych. Pierwsza edycja jest ukłonem w stronę wszystkich specjalistów z dziedziny terapii manualnych twarzy.

BbT

Prelegenci
Warsztaty
Cennik
Bilety

Więcej

Kontakt

Obserwuj nas

Napisz do nasz

info@beautybytouch.pl