Fizjoterapia estetyczna twarzy – nowy kierunek w terapiach manualnych

Fizjoterapia estetyczna twarzy jest głębokotkankową pracą manualną, dzięki której terapeuta ma wpływ na wszystkie elementy przekładające się na zdrowy i piękny wygląd.
To precyzyjna, świadoma i kilkuetapowa praca, którą rozpoczyna się od analizy stanu mięśni, skóry, tkanki podskórnej oraz tkanki tłuszczowej w obszarze twarzy. Ta wnikliwa obserwacja daje rozpoznanie w kwestii przyczyn danych deformacji, co przekłada się na dobranie tak zwanej celowanej terapii manualnej, która w efekcie przynosi piękne rezultaty zdrowotne i wizualne.

Eliminacja kluczowych dysfunkcji, to przywracanie prawidłowego funkcjonowania poszczególnych mechanizmów, które z różnych przyczyn (jak np. nawyki mimiczne, utrata wagi, styl życia itp.) zostały zaburzone.
Palce terapeuty dotykają wszystkich struktur, które uległy deformacjom i aktywują je do prawidłowego działania. Można to porównać do rehabilitacji czy fizjoterapii prowadzonej na dużych obszarach ciała.

Zasada jest taka sama, tylko obszar mniejszy, aczkolwiek bardzo złożony i zależny od innych fragmentów ciała, jak mięśnie czy powięzie.

Terapie manualne to dla ich odbiorców ważny krok w drodze ku holistycznnej przemianie swojego życia.

Fizjoterapia estetyczna stała się obecnie pożądaną usługą, ponieważ przynosi znaczące i długotrwałe rezultaty. Przywraca równowagę w funkcjonowaniu ważnych układów i przyczynia się do tzw. samoregeneracji. Osoby specjalizujące się w szerokorozumianych masażach twarzy, traktują fizjoterapię estetyczną, jako kolejny i niezbędny krok w procesie rozwoju zawodowego, którego nadrzędnym celem jest pomoc klientkom i klientom w powrocie do naturalnego piękna. Działania głębokotkankowe są bardzo skuteczne także w procesie przywracania tkankom elastyczności po zabiegach medycyny estetycznej.

Terapie manualne są wspaniałą dziedziną, która wciąż się rozwija i dzięki temu odmienia nie tylko wygląd, ale także jakość życia i samoocenę wielu osób.

Jej działanie sięga znacznie głębiej, gdyż wpływa na świadomość odbiorcy, który rozpoczyna drogę ku holistycznej przemianie swojego życia.

Wejdź do świata BbT!

Bądź częścią tego wyjątkowego wydarzenia.
Wybierz bilet idealnie dopasowany do swoich oczekiwań

Pierwsza i jedyna w Polsce  konferencja specjalistów terapii manualnych. Pierwsza edycja jest ukłonem w stronę wszystkich specjalistów z dziedziny terapii manualnych twarzy.

BbT

Prelegenci
Warsztaty
Cennik
Bilety

Więcej

Kontakt

Obserwuj nas

Napisz do nasz

info@beautybytouch.pl