Fizjoterapia estetyczna twarzy – nowy kierunek w terapiach manualnych

Fizjoterapia estetyczna twarzy jest głębokotkankową pracą manualną, dzięki której terapeuta ma wpływ na wszystkie elementy przekładające się na zdrowy i piękny wygląd.
To precyzyjna, świadoma i kilkuetapowa praca, którą rozpoczyna się od analizy stanu mięśni, skóry, tkanki podskórnej oraz tkanki tłuszczowej w obszarze twarzy. Ta wnikliwa obserwacja daje rozpoznanie w kwestii przyczyn danych deformacji, co przekłada się na dobranie tak zwanej celowanej terapii manualnej, która w efekcie przynosi piękne rezultaty zdrowotne i wizualne.

Eliminacja kluczowych dysfunkcji, to przywracanie prawidłowego funkcjonowania poszczególnych mechanizmów, które z różnych przyczyn (jak np. nawyki mimiczne, utrata wagi, styl życia itp.) zostały zaburzone.
Palce terapeuty dotykają wszystkich struktur, które uległy deformacjom i aktywują je do prawidłowego działania. Można to porównać do rehabilitacji czy fizjoterapii prowadzonej na dużych obszarach ciała.

Zasada jest taka sama, tylko obszar mniejszy, aczkolwiek bardzo złożony i zależny od innych fragmentów ciała, jak mięśnie czy powięzie.

Terapie manualne to dla ich odbiorców ważny krok w drodze ku holistycznnej przemianie swojego życia.

Fizjoterapia estetyczna stała się obecnie pożądaną usługą, ponieważ przynosi znaczące i długotrwałe rezultaty. Przywraca równowagę w funkcjonowaniu ważnych układów i przyczynia się do tzw. samoregeneracji. Osoby specjalizujące się w szerokorozumianych masażach twarzy, traktują fizjoterapię estetyczną, jako kolejny i niezbędny krok w procesie rozwoju zawodowego, którego nadrzędnym celem jest pomoc klientkom i klientom w powrocie do naturalnego piękna. Działania głębokotkankowe są bardzo skuteczne także w procesie przywracania tkankom elastyczności po zabiegach medycyny estetycznej.

Terapie manualne są wspaniałą dziedziną, która wciąż się rozwija i dzięki temu odmienia nie tylko wygląd, ale także jakość życia i samoocenę wielu osób.

Jej działanie sięga znacznie głębiej, gdyż wpływa na świadomość odbiorcy, który rozpoczyna drogę ku holistycznej przemianie swojego życia.

Wejdź do świata BbT!

Zostaw nam swój adres e-mail i miej pewność, że żadna istotna informacja o kongresie BbT nie umknie Twojej uwadze.

Pierwsza i jedyna w Polsce  konferencja specjalistów terapii manualnych. Pierwsza edycja jest ukłonem w stronę wszystkich specjalistów z dziedziny terapii manualnych twarzy.

I Edycja BbT

Prelegenci
Warsztaty
Cennik
Bilety

Więcej

Kontakt

Obserwuj nas

Napisz do nasz

info@beautybytouch.pl